Innowacyjne rozwiązania na rynku nieruchomości: ekologiczny hotel w starej maszynie latającej i dom na kółkach

Na początku bieżącego roku donosiliśmy o innowacyjnym podejściu do ekologii ze strony mieszkańców Sztokholmu. Grupa przedsiębiorczych osób postanowiła nadać nowe życie wysłużonemu Boeingowi 747, który miał trafić na złom. Stworzyli z niego 25-pokojowy hotel z dbałością o środowisko naturalne. Dzisiaj pragniemy zaprosić Państwa do zwiedzenia niecodziennego domu, zlokalizowanego w amerykańskim Portland. Dom ten powstał ze starego wagonu sypialnego, jest on mobilny i porusza się po torach. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się skromny, to jego wnętrza kryją luksus i elegancję.

Mobilny wagon, zamieniony w komfortowe miejsce do życia, to przykład niebanalnego pomysłu na przekształcenie bezużytecznego złomu w przytulne mieszkanie. Gdyby nie kreatywność twórców tego projektu, wagon z 1949 roku z pewnością skończyłby swoje dni jako kawałek bezwartościowego metalu. Pomimo tego, że podczas modernizacji nie użyto wielu ekologicznych technologii, można śmiało stwierdzić, że jest to miejsce przyjazne dla środowiska. Wynika to z faktu, że jest nie tylko miejscem do życia, ale również środkiem transportu nieemitującym szkodliwych substancji.

Modernizacja wagonu na mieszkalny dom rozpoczęła się od usunięcia wszystkich siedzeń i kuszetek. Zastąpiono je pełnowymiarową kuchnią, luksusową sypialnią, salonem wyposażonym w szybkie łącze internetowe DSL oraz toaletą z systemem utylizacji odpadów. Wszystko to wykonane jest z najwyższej jakości materiałów dostępnych na rynku.

Dom ma długość 25 metrów (co odpowiada wysokości pół tradycyjnego bloku mieszkalnego w Portland) i szerokość 3 metry. Co więcej, dom jest aktualnie na sprzedaż. Lokalna agencja nieruchomości Laurie Holland oferuje go za jedynie 225 tys. dolarów. Miejsce parkingowe jest dodawane do oferty bez żadnych dodatkowych opłat. Osoby zainteresowane zakupem tego niecodziennego domu zapraszamy do wirtualnego spaceru po jego wnętrzach.