Zdrowie jest najważniejsze?

Wielokrotnie możemy usłyszeć o tym, że zdrowie jest najważniejsze. Nie sposób z tym polemizować, ale musimy też pamiętać, że za słowami powinny iść czyny. Teoretycznie sprawa jest prosta, natomiast w praktyce można mieć wątpliwości.

Potrzebujemy impulsu?

Można odnieść wrażenie, że często potrzeba jakiegoś impulsu. Dodatkowo trudno powiedzieć, z czym się to wiąże, ale to w tym momencie zostawmy. Liczy się samo podejście – dlaczego potrzeba jakiejś zachęty? Czy troska o zdrowie nie jest wystarczającą zachętą?

Niektórzy mogą teraz odnieść się do pogody. Oczywiście niekorzystna pogoda jest przeszkodą, ale nie jest to ogromny kłopot. Tak naprawdę wystarczy spokojnie się nad wszystkim zastanowić. Można też pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym rozwiązanie może być prostsze, niż na pozór się wydaje. Odbiegając nieco od tematu, pogoda może nie rozpieszcza, ale mamy znaczną poprawę w stosunku do tego, co było nie tak dawno. Co za tym idzie, możemy mówić o zachęcie – choć naturalnie lepiej byłoby, aby priorytet stanowiło zdrowie.

Warto też pamiętać o tym, że troska o zdrowie to zadanie, które nigdy się nie kończy. Można też powiedzieć, że wszystko sprowadza się do dwóch etapów – chodzi o osiągnięcie odpowiedniego stanu i późniejsze utrzymanie danego poziomu. Jedno i drugie jest na swój sposób trudne. Dobrze również uwzględnić, że na ewentualne efekty zawsze trzeba trochę poczekać (nie sposób nawiązać do konkretów). Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nic nie dzieje się natychmiastowo.

Na koniec najistotniejsze – koniec końców wszystko zależy od nas samych.