Czy marnujemy żywność?

W ostatnim czasie nieustanne możemy słuchać o rosnących cenach żywności i innych produktów. Nie ma w tym niczego zaskakującego, ale koniecznie trzeba zadać sobie jedno pytanie – jak reagujemy na to, co się dzieje?

Marnujemy żywność

Krótko mówiąc, można usłyszeć, że dość często dochodzi do marnowania jedzenia. Pewnie wiele osób zadaje sobie pytanie, z czym to ma związek? Jednej odpowiedzi nie ma, ale wypada podkreślić, że jednym z kłopotów jest data przydatności do spożycia. Zwracanie uwagi na datę przydatności do spożycia nie jest zresztą niczym złym, ale czy data ta zawsze jest prawidłowa? Wydaje się, że mowa o czymś, co wzbudza niemałe wątpliwości. Do tego na datę można (i nawet trzeba) spojrzeć przed zakupem.

Dobrze też spojrzeć na to wszystko z innej strony – czy tak trudno zjeść poszczególne produkty, zanim minie data przydatności do spożycia? Mowa chyba o czymś stosunkowo prostym, prawda? Na brak produktów raczej nie możemy narzekać (może z wyjątkiem cukru). Można też powiedzieć, że realia pokazują, iż żyjemy w pośpiechu. Oczywiście to wyłącznie przypuszczenie – pewne jest tylko to, że w pośpiechu łatwo o kosztowne błędy. Przykładów raczej nawet nie trzeba szukać.

Nie ma też co ukrywać, że często jest tak, iż szukamy porad dotyczących różnych spraw. Nie ma w tym niczego złego, ale niekiedy rozwiązanie jest prostsze, niż pozornie się zdaje. Czasem po prostu nie pozostaje nic innego jak skoncentrowanie się na sobie – i to jest właśnie taka sytuacja. Można również powiedzieć, że wszelkiego rodzaju poradniki to wskazówki – podpowiedzi, które mają pomóc w jak najszybszym znalezieniu wyjścia.