Jak uchronić skórę przed zmarszczkami?

Każda z nas życzyłaby sobie tego, by przez jak najdłużej wyglądać świeżo i młodo. Niestety – czas jest dla nas bezlitosny. Upływ każdego kolejnego roku pozostawia trwałe ślady na naszej skórze, którymi to są oczywiście zmarszczki – czy to te płytkie, czy to te znacznie bardziej głębokie i bardziej widoczne.

Czy możemy jakoś się przed nimi chronić? Czy istnieją skuteczne sposoby na to, jak zapobiec zmarszczkom? Oczywiście tak, ale nie ograniczają się one wcale do stosowania specjalistycznej pielęgnacji bazującej na drogich luksusowych produktach. Zamiast aż tak bardzo koncentrować się na tym, co robimy ze swoją cerą w momencie, gdy staramy się o nią zadbać w łazience, lepiej pomyślmy o tym, jaki tryb życia prowadzimy na co dzień. Wszelkiego rodzaju używki i nałogi będą negatywnie odbijać się na naszym wyglądzie. Zmęczenie, stres i nieodpowiednia regeneracja też prowadzą do szybszego pojawiania się zmarszczek. A jednak zawsze lepiej zapobiegać, niż później leczyć. W celu uniknięcia zmarszczek warto więc zmienić swój styl życia, a nie kupować kolejne modne kosmetyki, które działają w naprawdę minimalnym stopniu.

Pierwsza ważna kwestia to właśnie regeneracja. Nasza skóra potrzebuje jej do tego, by się samodzielnie odbudowywać, dlatego my musimy umożliwiać jej przeprowadzanie procesów regeneracyjnych, które zachodzą w niej przede wszystkim w nocy, w czasie gdy my po prostu śpimy. Starajmy się więc spać przynajmniej osiem godzin albo chociaż siedem godzin na dobę. Najlepsze sposoby na zmarszczki polegają właśnie na odpoczynku, regeneracji i zwykłym śnie. Unikajmy używek. Palaczki zawsze wyglądają starzej od kobiet, które stronią od wyrobów nikotynowych i to samo tyczy się zresztą alkoholu, nie mówiąc już o narkotykach czy mocniejszych używkach. Prowadźmy zdrowy tryb życia i dbajmy jednocześnie i o swoje ciało, i o swoją psychikę. To właśnie ta ogólna równowaga najlepiej wpłynie na nasz wygląd.