Zalety jedzenia śniadań białkowych

Osoby, które dosłownie codziennie pojawiają się na siłowni i bardzo pilnują dbania o wygląd sylwetki zazwyczaj wiedzą dobrze o tym, jak ważną rolę w procesie kształtowania sylwetki odgrywa jeden podstawowy makroskładnik, czyli białko.

O białku w diecie

Zakłada się, że ludzie aktywni fizycznie, zwłaszcza ci skupieni na modelowaniu ciała, powinni przyjmować mniej więcej od 1.3 do nawet 2 gramów białka na kilogram masy ciała na dobę. Aby poradzić sobie z zaspokojeniem zapotrzebowania organizmu, należy zacząć to robić już od samego rana. Śniadanie białkowe będzie dużo lepszym pomysłem niżeli miska słodkich płatków z cukrem zalana tłustym mlekiem.

Osoba, która waży 65 g, powinna ustanowić sobie za cel przyjmowanie od 90 g do nawet 130 g białka na dobę. Im więcej się waży, tym więcej tego białka trzeba jeść, ale na szczęście ma się wtedy do dyspozycji większą ilość kalorii, dzięki czemu przyswojenie optymalnej ilości protein przestaje być jakoś szczególnie problematyczne, a bywa nawet przyjemne. Ważne jest jednak to, by białko zostało w miarę równomiernie rozłożone na wszystkie posiłki spożywane w ciągu dnia. Nie należy zarzucać go wyłącznie w kolacji czy obiedzie, dlatego też najlepiej po prostu umieszczać średnią jego ilość w każdym spożywanym daniu, by w ten sposób regularnie zasilać mięśnie. Śniadanie proteinowe łatwo można stworzyć chociażby z najzwyklejszych jajek. Aby zapewnić sobie dwudziesto pięcio gramowy zastrzyk protein, wystarczy spożyć cztery pełne jajka. To, w jakiej formie się je poda, nie ma większego znaczenia. Wymiennie można więc przygotowywać jajecznicę, jajka na miękko, jajka w koszulkach albo też szakszukę, by dieta nie była nudna.

Pomysły na śniadania z białkiem

Tak naprawdę pomysłów na białkowe śniadania jest nieskończenie wiele. Jeśli nie przepada się za jajkami albo np. ma się na nie alergię, spokojnie można sięgnąć chociażby po zwykły twaróg albo nawet i serek wiejski, który tylko w jednym średnim opakowaniu ma ponad 20 gramów czystego białka. Propozycją na szybko będą natomiast gotowe batony proteinowe. Aby jednak stworzyć z nich nasycające proteinowe śniadanie, trzeba by zjeść przynajmniej ze dwie ich sztuki, bo w przeciwnym wypadku będzie się po prostu głodnym.

Do powstania artykułu wykorzystano informacje zawarte na portalu kulinarnym https://www.dlasmakosza.pl/.