Mleko roślinne tylko dla wegan?

Liczba zwolenników diety roślinnej wzrasta z każdym dniem. Coraz więcej osób decyduje się na taką właśnie dietę a nawet więcej, na wegański styl życia. Wiadomo, że w przypadku przejścia na dietę wegańską nie jest dozwolone spożywanie mięsa, nabiału i wszystkich produktów odzwierzęcych.

Większość produktów pochodzenia zwierzęcego można jednak zastąpić roślinnymi odpowiednikami. I tak na przykład nie musimy rezygnować z picia mleka będąc na diecie wegańskiej. Oczywiście mleko krowie zamieniamy na roślinne, którego jest sporo rodzajów. W sklepach znajdziemy napój roślinny (mleko) o różnych smakach w zależności od tego z czego są wyprodukowane. Mleko to pozyskiwane jest z roślin strączkowych, nasion zbóż, różnego rodzaju orzechów lub pestek. Dlatego każdy jego rodzaj ma inny smak. Warto więc skusić się i wypróbować i odszukać napój, który będzie odpowiedni dla naszych kubków smakowych. Mleka roślinne różnią się nie tylko smakiem, lecz także wartościami odżywczymi i właściwościami. Migdałowe, ryżowe, kokosowe, sojowe i wiele innych znajdziemy na sklepowych półkach. Mleka te nie są przeznaczone tylko i wyłącznie dla wegan oraz osób nietolerujących laktozy. Każdy z nas może przecież urozmaicić swoją dietę i wprowadzić napój roślinny do własnego menu.

Oczywiście mleko roślinne można również przygotować samemu, co sprawia że jego cena staje się bardziej przyjazna dla naszego portfela. Nie ma się co czarować, roślinne napoje być może są zdrowe i korzystnie wpływają na nasz organizm, jednak w porównaniu z mlekiem krowim są niestety o wiele droższe.

One thought on “Mleko roślinne tylko dla wegan?

Dodaj komentarz