Perfekcjonizm może okazać się zgubny!

Czy perfekcjonizm to coś, co należy chwalić? Odpowiedź na to pytanie może wydawać się prosta, ale musimy też pamiętać, że pozory czasem mylą.

Przykładem odchudzanie

Wystarczy zastanowić się nad odchudzaniem – nadmierne kilogramy stanowią spory problem i jest to zrozumiałe. Niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że należy postępować odpowiedzialnie. Nieodpowiedzialne podejście może oznaczać dodatkowe kłopoty.

Gdyby ktoś potrzebował konkretów, czy nie jest przypadkiem tak, że odchudzanie to dla niektórych unikanie jedzenia? Na pewno jest to coś, co wypada przemyśleć. Nie sposób też nie wspomnieć o anoreksji – anoreksja to spore zagrożenie dla nastolatek (naturalnie wszyscy mogą mieć anoreksję). Jeżeli są jakieś wątpliwości, wystarczy zainteresować się popularnością tego problemu. Warto także mieć na uwadze, że problemy nie zawsze muszą być od razu widoczne. Można wręcz powiedzieć, że problem może pojawić się całkowicie niepostrzeżenie. Nie ma też co ukrywać, że zawsze sporą rolę odgrywa czas – im szybsza reakcja, tym większa szansa na pozytywne zakończenie.

Wyciąganie wniosków

Wypada też dodać, że raczej nie po drodze nam z wyciąganiem wniosków. Trudno stwierdzić, z czego to wynika, ale to teraz zostawmy – najważniejsza jest zmiana na lepsze. Zwracanie uwagi na czyjeś błędy może pozwolić na uniknięcie wielu nieszczęść! Zresztą wystarczy posłuchać o historiach dotyczących anoreksji – to nie jest nic nowego i mimo to możemy mówić o sporym zagrożeniu.

Życie mamy tylko jedno! Teoretycznie wiedzą o tym wszyscy, natomiast w praktyce jest to coś, o czym się zapomina (a przynajmniej można odnieść takie wrażenie).